2014. június 26., csütörtök

EGPU 12-es hibakód

Hazai és külföldi fórumokon mindenki találhat megoldást a problémára, gondot csak a ráfordítandó idő és a nyelvi korlátok okozhatnak. Vannak, akik pár óra alatt összerakják a nyerő kombinációt és vannak a hozzám hasonlóak, akiknek erre akár több napjuk is rámegy, ha csak fel nem adják előbb. Első alkalommal készítek ilyen leírást, profizmusról így nem beszélhetünk, a javító szándékú kritikákat ezért előre is köszönöm.
Amennyiben az egpu telepítése után az eszközkezelőben a 12-es hibakódot látod (Az eszköz nem talál elegendő használható erőforrást. Ha használni szeretné az eszközt, akkor a rendszer egy másik eszközét le kell tiltania) "tolud" hibád van, amire az egyik lehetséges megoldás a DSDT override. A folyamat maga nem túl bonyolult, de több leírást követve sem jutottam eredményre, míg végül kettőt kombinálva sikerült elhárítani a problémát.
A letöltendő programok, zip fájlok az alábbi linkeken elérhetőek, ezeket célszerű egy mappába tenni.


DSDTEditor
http://olarila.com/dsdt/DSDTEditor_Linux_Windows.zip

IASL Compiler
https://acpica.org/sites/acpica/files/iasl-win-20120620.zip

ASL compiler
http://download.microsoft.com/download/2/c/1/2c16c7e0-96c1-40f5-81fc-3e4bf7b65496/microsoft_asl_compiler-v4-0-0.msi

Java ( ha nincs még telepítve a gépedre )
https://www.java.com/en/download/


Én a Letöltések mappában hagytam, de ez szabadon választott.


 

  1. Csomagold ki a letöltött DSDTEditor zip fájlt és futtasd! ( DSDT Parser )

 
 


2. File, majd a legördülő menüből Extract DSDT. Rövid várakozás után az alkalmazás kiolvassa a géped adatait és ehhez hasonlót fogsz látni.


3. A betöltött táblában lehetnek hibák, ( 200 hiba felett nem fog sikerülni a tábla visszatöltése, ezért szükséges ezek javítása ) ennek ellenőrzésére kattints az IASL gombra és válaszd a Compile lehetőséget!

  

Nekem itt első alkalommal 201 hibát jelzett, ami a Fix errors gombra kattintva lecsökkent 144-re. Több hiba is lehetséges, a táblázatban a hibák nevét és a helyet is kiírja a program, javításukhoz használhatod az előre elkészített sablonokat, ehhez kattints a Patch fülre, majd Open / Patches! Itt kiválaszthatod a hibád javítását elvégző fájlt, ami nálam például a Sandy Bridge mappában található PARSEOP IF volt, ami a leggyakrabban előforduló error.

  



4. A Megnyitás gombra kattintva felugrik egy ablak, ahol nincs más dolgod mint alkalmazni a javítást, vagyis Apply. Nem történik látszólag semmi, de a jobb alsó sarokban kis idő múlva feltűnik egy működést jelző animáció. Amikor az leáll mehetünk tovább, Close. Célszerű ellenőrizni az eredményt, tehát ismét IASL fül, majd Compile. Optimális esetben a hibák száma nulla lesz, de több probléma esetén természetesen újra el kell végezni a javítás folyamatát, a megfelelő Patch alkalmazásával.

  



5. A hőn áhított extra memóriasáv eléréséhez szükséges még egy módosítás elvégzése, vagyis az alábbi kiegészítést kell a megfelelő helyre beilleszteni.
QWordMemory (ResourceProducer, PosDecode, MinFixed, MaxFixed, Cacheable, ReadWrite,
0x0000000000000000, // Granularity
0x0000000C20000000, // Range Minimum, set it to 48.5GB
0x0000000E0FFFFFFF, // Range Maximum, set it to 56.25GB
0x0000000000000000, // Translation Offset
0x00000001F0000000, // Length calculated by Range Max - Range Min.
,, , AddressRangeMemory, TypeStatic)

A beillesztés helyét könnyen megtalálod, ha rákattintasz a Device (PCI0) sorra. (baloldali ablak majdnem teljesen legörgetve, CPU-s vonatkozások alatt)

  




Most a jobboldali ablakot görgesd le az utolsó DWordMemory részhez, majd jöhet a QWordMemory beillesztése. Az eredmény ehhez hasonló lesz, ha jól csináltad.

  



6. Most mentsd el a kész táblát más néven, vagyis File majd Save DSL as …. és a Neked tetsző név, (én DSDT_override.dsl néven mentettem el).

  

Bezárhatod a DSDTEditort, már nem lesz rá szükség.


7. Csomagold ki az iasl-win-20120620 zip-et, majd futtasd a microsoft_asl_compiler-v4-0-0 installert!

  


 



8. Most Cmd Promt-ban fogunk dolgozni, tehát Kellékek, azon belül Parancssor rendszergazdaként megnyitva (jobb egérgomb, futtatás rendszergazdaként). A szükséges utasítások képekben.

  


  


  


 

Amikor itt tartunk és lenyomjuk az entert, lefut az utasítássor és az "mkdir" utasítással korábban létrehozott dsdt mappában létrehoz 4 fáljt.

  


  



9. Helyezzük át ide a DSDT_override néven elmentett javított táblánkat!

  



10. Most hozzuk létre azt az aml fájlt, amit visszatöltve felülírja majd az eredetit!

  

Az enter lenyomása után lefut a parancs és valami hasonlót kell látnunk.

  

11. Ellenőrizd a dsdt mappádat, lennie kell benne egy .aml fájlnak, nekem a dsdt.aml nevet kapta automatikusan.

  



12. Elérkeztünk az utolsó lépéshez, írjuk felül a gyári adatokat az általunk módosítottakkal!

13.
Az enter lenyomása után láthatjuk, hogy a tábla visszatöltése sikeres volt, bezárhatjuk a parancssort és indítsuk újra a gépet! Az újraindítás után lépjünk be az Eszközkezelőbe és a Nézet fül, Erőforrások kapcsolat szerint, ablakban ellenőrizzük munkánk eredményét.

  



Remélem a leírás segítségével azok is könnyen érnek el sikert a 12-es hiba megszüntetésében, akik hozzám hasonlóan csak egyszerű "mezei" felhasználók! J


 


 


 


 


2 megjegyzés:

  1. Ez aztán a részletes, pontos leírás, köszi Kápi!

    A helyzet az, hogy én szűk 1 éve raktam össze a saját eGPU rendszeremet, és mindezeken már túljutottam, de bizony meg kellett szenvedni vele (végigolvasni a fórumokat, összegyűjteni az angol forrásokat, letölteni a szükséges cuccokat, stb.) - most nem is menne egy a tiédhez hasonló leírás nélkül! :D

    Szóval köszi még 1x - prohardver eGPU fórumában alapirodalomként lett megjelölve, tehát érezd megtiszteltetve magad! :)

    VálaszTörlés
  2. Nagyon örülök, ha tudtam segíteni.......nagyon jólesett és köszi a bejegyzést, már megérte! :)

    VálaszTörlés